Image: 
تاریخچه ازدواج

دسته بندی : - نویسنده: almas - تاریخ انتشار: ۲۹ تیر ۱۳۹۹

زدواج یا نکاح، عهد و پیمانی است که به ‌موجب آن یک زن و مرد باهم شریک می‌شوند و یک خانواده‌ تشکیل می‌دهند. در واقع هدف از ازدواج تشکیل خانه و خانواده است که میل به این امر از ابتدا در وجود انسان بوده است. در این مقاله با سایت تالار الماس غرب همراه باشید. از منابع مرجع وموثق تاریخی، آمده است که درایران ، خانواده‌ براساس محوریت زنان و به صورت مادرشاهی بوده‌ است. اختیارات زنان در دوره مادها کاسته شد و چند همسری رواج یافت. همچنین ازدواج با محارم از لحاظ حفظ ثروت در خانواده، شایع بوده‌است. البته در همان زمان، اولین قانون حمایت از خانواده درجهان نیز وضع شد.

معیارهایی برای ارزیابی تالار عروسی

دسته بندی : - نویسنده: almas - تاریخ انتشار: ۰۲ آذر ۱۳۹۸

معمولا اکثر عروس خانم ها و آقا داماد ها مکان رویایی برای برگزاری جشن عروسی‌شان را بارها در ذهن خود تصور کرده‌اند و حتی ممکن است برای انتخاب تالار، باغ تالار و یا عمارت مورد نظرشان فاکتورهایی را از قبل در نظر گرفته باشند. اما ما در این مقاله می خواهیم شما را با اصلی ترین معیارهای انتخاب تالار آشنا کنیم تا برای انتخاب مناسب ترین گزینه برگزاری جشن کاملا آماده باشید و وقت و هزینه کمتری برای جستجو و بازدید از تالارها صرف کنید.

مکان تالار

مراسم نامزدی و عقد

دسته بندی : - نویسنده: almas - تاریخ انتشار: ۲۹ آبان ۱۳۹۸

به‌طور سنتی خانواده عروس میزبان نخستین جشن آشنایی رسمی هستند. بعد از آن خانواده داماد می‌تواند مراسم خاص خود را نیز برگزار کند. یک روش مدرن‌تر و البته به‌صرفه دعوت از هر دو خانواده عروس و داماد برای میزبانی جشنی مشترک است. البته زوج‌های جوان بدون در نظر گرفتن رسم و رسومات خود میزبانی جشن نامزدی را به عهده می‌گیرند و یا از دوستان خود می‌خواهند تا اگر مکان مناسبی مانند ویلا یا باغ در اختیاردارند در آنجا این مراسم را برگزار کنند.

زمان برگزاری