عروسی به سبک بوهو

عروسی به سبک بوهو

دسته بندی : عروسی - نویسنده: almas - تاریخ انتشار: ۱۴ تیر ۱۳۹۹

عروسی به سبک بوهو
امروزه يكى از سبک های محبوب ميان جوانان ايرانى استایل "بوهو"است، جالب است بدانید كه در بيشتر مواقع مخاطبين اين پوشش اسم سبک خود را نمى‌دانند و آنرا به طور كلى بنام هنری می‌شناسند.
به تازگی زوجهای جوان به سبک¬های متفاوت عروسی تمایل زیادی نشان می¬دهند و مایل هستند تا سبک خاصی از جشن عروسی را داشته باشند. سبک مراسم عروسی روستیک یکی از سبک¬های پر طرفدار زوج¬های جوان است و بعد از سبک روستیک سبک بوهو بسیار مورد توجه قرار گرفته است. در این مقاله سایت تالار الماس غرب قصد دارد شما را با سبک بوهو آشنا کند تا خود بتوانید این سبک¬ها را از یکدیگر تشخیص دهید و انتخاب مناسب¬ تری داشته باشید.
خوب است بدانید که کلمه بوهو از بوهیما آمده است که در غرب جمهوری چک واقع شده است و استایل بوهو برگرفته از نوع زندگی و لباس پوشیدن مردم آن سرزمین می¬باشد. در اروپا سبک بوهو متعلق به مردمانی است که نوع زندگی متفاوتی دارند و علاقه¬مند به هنر و موسیقی هستند. سبک بوهو یک استایل برگرفته از طبیعت است که در ان به خوبی می توانید طبیعت و رنگهای شگفت ¬انگیز آن را ببینید در اصل سبک بوهو کاملا الهام گرفته از طبیعت است.
تزئینات عروسی به سبک بوهو
سبک بوهو از طبیعت پیروی می¬کند به همین دلیل از وسایلی مانند چوب، کنده درخت، گل-های صحرایی، شمع، فانوس وریسه و... در این سبک بسیار استفاده می¬شود.
قسمت ورودی و جایگاه عروس و داماد، از چهارچوب‌های چوبی که با گل های وحشی تزیین شده اند، استفاده می¬شود.
بر روی میزهای چوبی شمع، گل¬های وحشی و فانوس خودنمایی می¬کند که به مراسم عروسی نمای دل انگیزی می¬دهد.
نشانه¬های دیگری مانند آویزان کردن بطری¬های شیشه¬ای¬ به وسیله طنابهای کنفی، استفاده از پارچه¬های حریر که به دور چهارچوب چوبی ورودی باغ پیچیده شده است و گل¬های رنگارنگ وحشی; همگی بخشی از استایل بوهو در مراسم عروسی می¬باشد.
جالب است بدانید که در استایل بوهو از رنگهای ملایم و ملیحی استفاده می¬شود مانند: کرم، صورتی، بژ، آبی ملایم و... که هماهنگی با طبیعت و نشانه¬های آن را به خوبی نشان می-دهد. البته رنگهای تندتر مانند خردلی، قرمز و حتی بنفش را هم می¬توانید در نظر بگیرید.
لباس عروس به سبک استایل بوهو
درلباس عروس با سبک بوهو عموما رنگ¬های ملایم انتخاب می¬شوند رنگ¬هایی که با طبیعت همخوانی داشته باشد که در سبک بوهو بسیار مهم است.
سبک بوهو، کاملا به دور از تجملات و زرق و برق است و استایل بسیار راحت و متفاوتی دارد. اگر می¬خواهید مراسم عروسی خود را به سبک بوهو اجرا کنید باید یک لباس عروس ساده را انتخاب کنید. لباس عروس به سبک بوهو باید راحت و تا حدی آزاد و گشاد باشد و از پارچه¬های نازک مانند حریر و ابریشم دوخته می¬شود تا بتواند به راحتی به همراه باد حرکت کند و دامن لباس عروس بصورت لخت و آویزان قرار بگیرد. معمولا این سبک ازلباس عروس¬ها پشت باز هستند که از یقه هفت، گرد و یقه¬هایی که ظرافت بیشتری دارند استفاده میشود.
برای سبک بوهو کلا پوشیدن لباس عروس پفدار و یا پرنسسی را از ذهن خارج کنید.
و سراغ لباس عروس ساده و آستین دار بروید. برای کفش عروس صندلهای ساده که با سنگ تزئین شده است بهترین انتخاب است.
آرایش و مدل مو عروس در سبک عروسی بوهو
موهای خود را بر روی شانه¬هایتان رها کنید و تاجی از گل¬های وحشی را روی موهای خود قرار دهید اگر طرفدار شینیون هستید موهایتان را شل ببندید تا حالت رها بودن خود را حفظ کند.
آرایش عروس باید ساده باشد. هیچ عروسی در سبک بوهو از آرایش غلیظ استفاده نمی¬کند.
انتخاب دسته گل عروس برای سبک بوهو
روشن است که برای دسته گل سبک بوهو بهتر است از گل¬های وحشی صحرایی استفاده کنید. دسته گل عروس گرد در سبک بوهو جایی ندارد. در سبک بوهو دسته گل عروس به صورت نامنظم در کنار هم قرار می¬گیرد و نیاز به نظم خاصی ندارد. برای تاج سر عروس هم می¬توانید ازگلهای دسته گل عروس استفاده کنید.